Round 3 results

Seed   Name Flying200 Speed Grade
1 31 Sean Cleary 11.057 65.12 A
2 21 David Miller 11.758 61.23 A
3 30 Mace Colson 11.828 60.87 A
4 29 Paul Morris 11.951 60.25 A
5 28 Andrew Sluiter 12.115 59.43 A
6 24 Cameron Murphy 12.357 58.27 B
7 22 Colin Osborne 12.457 57.80 B
8 17 Brendan Goss 12.769 56.39 B
9 23 Neil Thomson 12.781 56.33 B
10 19 Gigi van der Poll 12.786 56.31 B
11 26 Kirk Ratcliff 12.905 55.79 B
12 12 Aidan White 13.491 53.37 C
13 12 Fiona Bonnett 13.512 53.29 C
14 9 John Mitsinikos 13.568 53.07 C
15 8 Vanessa Goss 13.824 52.08 C
16 5 Peter Body 13.831 52.06 C
17 3 Kerran Oates 13.863 51.94 C
18 4 Rebecca Williamson 14.028 51.33 D
19 10 Danae Jeanes 14.391 50.03 D
20 14 William Falkenburg 14.545 49.50 D
21 15 Simon Turner 14.890 48.35 D
22 2 Michelle Scurr 15.102 47.68 D
23 1 Jennifer Campbell 16.421 43.85 D
24 13 Tamaryn Stevens 17.976 40.05 D

 

 

 

Round Grade Heat Rider1 Rider2 Winner
1 D 1 Rebecca Williamson (14.028) Simon Turner (14.890) Simon Turner
1 D 2 Danae Jeanes (14.391) Jennifer Campbell (16.421) Danae Jeanes
1 D 3 Michelle Scurr (15.102) Tamaryn Stevens (17.976) Michelle Scurr
1 D 4 William Falkenburg (14.545) Bye -
           
1 C 1 Aidan White (13.491) Vanessa Goss (13.824) Aiden White
1 C 2 Fiona Bonnett (13.512) Peter Body (13.831) Fiona Bonnett
1 C 3 John Mitsinikos (13.568) Kerran Oates (13.863) John Mitsinikos
           
1 B 1 Cameron Murphy (12.357) Neil Thomson (12.781) Cameron Murphy
1 B 2 Colin Osborne (12.457) Gigi van der Poll (12.786) Gigi Van de Poll
1 B 3 Brendan Goss (12.769) Kirk Ratcliff (12.905) Kirk Ratcliff
           
1 A 1 Sean Cleary (11.057) Paul Morris (11.951) Sean Cleary
1 A 2 David Miller (11.758) Andrew Sluiter (12.115) David Miller
1 A 3 Mace Colson (11.828) Bye -
           
2 D 1 Rebecca Williamson (14.028) Jennifer Campbell (16.421) Rebecca Williamson
2 D 2 Danae Jeanes (14.391) Michelle Scurr (15.102) Danae Jeanes
2 D 3 William Falkenburg (14.545) Tamaryn Stevens (17.976) William Falkenburg
2 D 4 Simon Turner (14.890) Bye -
           
2 C 1 Aidan White (13.491) John Mitsinikos (13.568) Aiden White
2 C 2 Fiona Bonnett (13.512) Vanessa Goss (13.824) Fiona Bonnett
2 C 3 Peter Body (13.831) Kerran Oates (13.863) Peter Body
           
2 B 1 Cameron Murphy (12.357) Brendan Goss (12.769) Cameron Murphy
2 B 2 Colin Osborne (12.457) Neil Thomson (12.781) Colin Osborne
2 B 3 Gigi van der Poll (12.786) Kirk Ratcliff (12.905) Kirk Ratcliff
           
2 A 1 Sean Cleary (11.057) Andrew Sluiter (12.115) Sean Cleary
2 A 2 David Miller (11.758) Mace Colson (11.828) David Miller
2 A 3 Paul Morris (11.951) Bye Paul Morris
           
3 D 1 Rebecca Williamson (14.028) William Falkenburg (14.545) Rebecca Williamson
3 D 2 Danae Jeanes (14.391) Simon Turner (14.890) Simon Turner
3 D 3 Jennifer Campbell (16.421) Tamaryn Stevens (17.976) Tamaryn Stevens
2 D 4 Michelle Scurr (15.102) Bye -
           
3 C 1 Aidan White (13.491) Peter Body (13.831) Aidan White
3 C 2 Fiona Bonnett (13.512) John Mitsinikos (13.568) John Mitsinikos
2 C 3 Vanessa Goss (13.824) Kerran Oates (13.863) Vanessa Goss
           
3 B 1 Cameron Murphy (12.357) Gigi van der Poll (12.786) Cameron Murphy
3 B 2 Colin Osborne (12.457) Brendan Goss (12.769) Brendan Goss
2 B 3 Neil Thomson (12.781) Kirk Ratcliff (12.905) Kirk Ratcliff
           
3 A 1 Sean Cleary (11.057) Mace Colson (11.828) Sean Cleary
3 A 2 Paul Morris (11.951) Andrew Sluiter (12.115) Paul Morris
3 A 3 David Miller (11.758) Bye -
           
Final D 3v4 Danae Jeanes William Falkenburg William Falkenburg
Final D 1v2 Simon Turner Rebecca Williamson Simon Turner
Final C 3v4 John Mitsinikos Vanessa Goss John Mitsinikos
Final C 1v2 Aiden White Fiona Bonnett Aiden White
Final B 3v4 Colin Osborne Brendan Goss Brendan Goss
Final B 1v2 Cameron Murphy Kirk Ratcliff Cameron Murphy
Final A 3v4 Paul Morris Mace Colson Paul Morris
Final A 1v2 Sean Cleary David Miller Sean Cleary